برگزاری نشست بصیرتی - show-content

برگزاری نشست بصیرتی

برگزاری نشست بصیرتی


دکتر اعلمی‌آل‌آقا:

دانشگاه اتاق فکر و کانون تدارک عِدّه و عُدّه برای مقابله با تحریم است / رسالت سنگینی برای مقابله با جنگ اقتصادی داریم

رئیس دانشگاه رازی گفت: امروز تحریم و جنگ اقتصادی آخرین حربه برای حمله به نظام مقدس ما است و جایی که می‌شود در آن تدارک عِدّه و عُدّه دید «دانشگاه» است، در دانشگاه می‌توانیم حمایت‌های ارزشمندی از نیروها و آرمان‌های انقلاب داشته باشیم.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه رازی، به مناسبت گرامیداشت چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس، نشست هم‌اندیشی فرماندهان پایگاه‌های بسیج کارمندی دانشگاه‌های شهرستان کرمانشاه با رئیس دانشگاه رازی و مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، دوم مهر ماه ۱۳۹۹ در سالن جلسات حوزه ریاست برگزار شد.

در این نشست، دکتر اعلمی‌آل‌آقا با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و ابراز خرسندی از حضور در جمع بسیجیان اظهار داشت: جنگ تحمیلی منشا خیرات عظیمی برای انقلاب اسلامی شد و ایران اسلامی به برکت دفاع مقدس امروز در حد عالی از اقتدار دفاعی قرار گرفته است.

 

 

رئیس دانشگاه رازی تکیه بر مستضعفان و دفاع از آنها را شعار انقلاب اسلامی دانست و گفت: وجه استکبارستیزی انقلاب اسلامی ایجاب می‌کرد که مقابله با آمریکا صورت بگیرد، در اوایل انقلاب با توجه به شرایط حاکم، همه افراد در یک مسیر خدایی به مقاومت و ایستادگی و دفاع ار انقلاب پرداختند تا درخت تنومند انقلاب شکل بگیرد و پایداری و ایستادگی شهدا، بسیجیان و ایثارگران سبب شد تا جهموری اسلامی ایران جایگاه رفیع‌تری در منطقه و جهان داشته باشد.

تحریم اقتصادی آخرین حربه استکبار علیه نظام است / دانشگاه اتاق فکر و کانون تدارک عِدّه و عُدّه برای مقابله با تحریم است / رسالت سنگینی برای مقابله با جنگ اقتصادی داریم

وی در ادامه به تحریم‌های اقتصادی آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: امروز تحریم و جنگ اقتصادی آخرین حربه برای حمله به نظام مقدس ما است و جایی که می‌شود در آن تدارک عِدّه و عُدّه دید «دانشگاه» است، در دانشگاه می‌توانیم حمایت‌های ارزشمندی از نیروها و آرمان‌های انقلاب داشته باشیم.

دکتر اعلمی‌آل‌آقا با بیان اینکه بسیج همواره در تنگناها در کنار انقلاب مایه دلگرمی مردم بوده است، تاکید کرد: امروز دانشگاه اتاق فکر و جنگ برای مقابله با فشار اقتصادی است، در شرایطی هستیم که هرکسی تدبیری به کار بگیرد و یک پیچ از سیستم مقابله با تحریم را محکم‌تر کند در مسیر شهدا و آرمان‌های والای آنان گام برداشته است و این رسالت سنگینی است.

اگر یک قلم از واردات کم شود مسیری از مسیرهای جنگ اقتصادی را خنثی کرده‌ایم / استفاده از دانش تخصصی دانشگاه رازی در پروژه ساخت «واحد تولید کاتالیست» در مجتمع پلیمر کرمانشاه

 

 

وی گفت: باید از ظرفیت‌های تخصصی دانشگاه برای مقابله با تحریم‌های اقتصادی استفاده شود، امروز اگر یک قلم از واردات کم شود مسیری از مسیرهای جنگ اقتصادی را خنثی کرده‌ایم. اخیرا عملیات اجرایی پروژه ساخت «واحد تولید کاتالیست» در مجتمع پلیمر کرمانشاه با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری آغاز به کار کرد و مایه خرسندی است که در مراسم افتتاحیه مدیرعامل این کارخانه اعلام کرد فعالیت این پروژه با حمایت دانشگاه رازی انجام شده است.

بسیج باید در انجام رسالت خود بازنگری داشته باشد و از ظرفیت‌ دانشگاه به خوبی استفاده شود

دکتر اعلمی‌آل‌آقا بیان داشت: در حالی که کشور ما از منابع آب و خاک غنی و اقلیم مناسب برای کشاورزی برخوردار است، امروز مشکلات اقتصادی و وابستگی در تولید برخی از محصولات از جمله نهاده‌های دامی نشان می‌دهد که در تبعیت از مسیر شهدا برنامه‌ریزی صحیحی انجام نشده است. بسیج باید در انجام رسالت خود بازنگری داشته باشد و در این مسیر از ظرفیت‌های دانشگاه به خوبی استفاده شود.

هر روز باید جبهه جدیدی از فضای علمی ایجاد کنیم/ برخورداری مردم از رفاه باعث تبلیغ انقلاب می‌شود / نمی‌توانیم کشور فقیری باشیم و در عین حال داعیه‌دار دفاع از آرمان انقلاب در دنیا باشیم

وی تاکید کرد: امروز باید چراغ علم در دانشگاه روشن باشد و در مسیر تحرک حرکت کنیم و هر روز باید جبهه جدیدی از فضای علمی را با همراهی مجموعه بزرگ دانشگاه در مسیر ایجاد رفاه برای مردم داشته باشیم، برخورداری مردم از رفاه باعث تبلیغ انقلاب است، نمی‌توانیم کشور فقیری باشیم و در عین حال داعیه‌دار دفاع از آرمان انقلاب در دنیا باشیم.

دکتر اعلمی‌آل‌آقا یادآور شد: به پشتوانه دفاع مقدس، ما در زمینه‌های دفاعی پیشرفت کرده‌ایم اما در زمینه‌های اقتصادی باید تلاش جدی داشته باشیم و در دانشگاه به فکر تامین دانش فنی این مهم باشیم. امروز حضور یک کارمند بسیجی در کنار استاد بسیجی می‌تواند این تعاملات را بالا ببرد و همه در مسیر حرکت انقلاب به سمت خودکفایی و اقتدار قرار بگیریم.

سنگر بسیج همچنان ادامه دارد / لزوم بازنگری در جلسات هم‌اندیشی بسیج بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب

در ادامه حجت‌الاسلام والمسلمین جواد افشارنجفی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه رازی با گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار داشت: این ایام یادآور رشادت‌ها و از خودگذشتگی‌های انسان‌های والایی است که نشان دادند انسان کامل باید چگونه باشد.

 

 

حجت‌الاسلام والمسلمین افشارنجفی با اشاره به آیات و روایات دینی در خصوص اهمیت جهاد و دفاع افزود: در دین مبین اسلام موضوع جهاد آنقدر اهمیت دارد که اگر کسی برای حفظ مالش با کسی درگیر و کشته شود؛ شهید محسوب می‌شود زیرا انسان دارای ارزش خاصی است و خداوند افراد بی‌تفاوت را دوست ندارد.

وی ادامه داد: خداوند متعال در سوره مبارکه حج می‌فرماید: وَلَوْلَا دَفْعُ اللَّهِ النَّاسَ بَعْضَهُمْ بِبَعْضٍ لَهُدِّمَتْ صَوَامِعُ وَبِیَعٌ وَصَلَوَاتٌ وَمَسَاجِدُ یُذْکَرُ فِیهَا اسْمُ اللَّهِ کَثِیرًا وَلَیَنْصُرَنَّ اللَّهُ مَنْ یَنْصُرُهُ إِنَّ اللَّهَ لَقَوِیٌّ عَزِیزٌ ﴿۴۰﴾ اگر خدا بعضی از مردم را با بعض دیگر دفع نمیکرد صومعه‌‏ها و کلیساها و کنیسه‌‏ها و مساجدی که نام خدا در آنها بسیار برده می‌‏شود سخت ویران می‌‏شد و قطعا خدا به کسی که [دین] او را یاری می‌‏کند یاری می‌دهد چرا که خدا سخت نیرومند شکست‌ناپذیر است.

حجت‌الاسلام والمسلمین افشارنجفی با اشاره جایگاه جهاد و دفاع مقدس در روایات افزود: امام علی (ع) در وصیت‌نامه خود بر اهمیت به جهاد تاکید نموده و فرمود: «الله الله فی الجهاد باموالکم وانفسکم والسنتکم: از خدا بترسید، از خدا بترسید درباره پیکارکردن در راه خدا به مال‌ها و جان‌ها و زبا‌ن‌های خویش».

 

 

وی با تاکید بر اینکه عقل و غیرت به انسان اجازه سکوت در مقابل ظلم و تجاوزگر را نمی‌دهد، افزود: تاریخ نشان می‌دهد که هرجا ما در مقابل دشمن سکوت کردیم دشمن گام بعدی را برداشته است، استکبار جهانی همیشه به دنبال منافع و تجاوزگری خود است و حتی به دوستان خودش هم رحم نمی‌کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین افشارنجفی با اشاره به فرمان تشکیل بسیج توسط امام راحل(ره) گفت: با تشکیل بسیج، مردم در یک سازمان مردمی، دفاع مقدس خود را ساماندهی کردند و امروز سنگر بسیج در عرصه‌های دفاع از حرم، سلامت و... جریان دارد.

وی افزود: شهدا رسالت خود را به خوبی انجام دادند، هشت سال دفاع مقدس ثابت کرد که ما می‌توانیم حتی با دست خالی از ناموس خود دفاع دفاع کنیم؛ یکی از نوامیس ما خاک و وطن است اگرچه در این راه کشته‌ها داشته باشیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین افشارنجفی خواستار بازنگری در جلسات هم‌اندیشی بسیج بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب شد و گفت: باید با جدیت و نفوذ فکری بتوانیم این جلسات را با نگاه جدید به مناسبات اقتصادی استان و نقش دانشگاه در این راستا برگزار کنیم.

امنیت امروز کشور را مدیون خون مطهر شهدا هستیم/ ترویج فرهنگ دفاع مقدس و ارزش‌های ایثار و شهادت از ضرورت‌های امروز جامعه است

حاج حسین عزیزی مسئول بسیج حوزه سه کارمندی دانشگاه رازی ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس امیدواریم در مسیر انقلاب خدمتگزاران صدیقی برای نظام باشیم و با توکل بر خداوند متعال حافظ این ارزش‌های  والا باشیم.

 

 

وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب گفت: حضرت آیت ‌الله ‌العظمی خامنه‌ای فرمودند؛ «جنگ هشت ساله، ما را قوی‌تر کرد. اگر جنگ هشت ساله نبود، این سرداران شجاع، این مردان برجسته نشان داده نمی‌شدند، در بین ملت بروز نمی‌کردند؛ این حرکت عظیم مخلصانه مردم مجال بروز و ظهور پیدا نمی‌کرد».

عزیزی ترویج فرهنگ دفاع مقدس و ارزش‌های والای ایثار و شهادت را از ضرورت‌های امروز جامعه دانست و گفت: مقام معظم رهبری این جنگ و دفاع جانانه را «گنجینه‌ای تمام نشدنی» می‌دانند و تاکید دارند که «انقلاب اسلامی و دفاع مقدس گنجینه‌های تمام نشدنی و ظرفیت‌های عظیمی هستند که باید از آن‌ها برای نشر و گسترش فرهنگ و ارزش‌های دینی و انقلاب اسلامی در جامعه و جهان حداکثر استفاده را کرد.»

وی با قدردانی از حمایت‌های دکتر اعلمی‌آل‌آقا از برنامه‌های بسیج یادآور شد: ما هرچه داریم از شهدا و ایثارگران عزیزمان داریم و امنیت امروز کشور را مدیون خون مطهر شهدای والامقام هستیم و باید پاسدار ارزش‌ها و ایثارگری شهدا و رزمندگان باشیم.

در پایان این نشست،  از زحمات حاج حسین عزیزی و برادر پیمان کرمی با اهدای لوح سپاس تقدیر بعمل آمد و همچنین  احکام مسئولیت تعدادی از مسئولان پایگاه‌های بسیج کارمندی دانشگاه‌های کرمانشاه  نیز اهدا گردید.